YEŞİM USTAOĞLU
Kıdemli Danışman, Eğitmen Eğitmeni

1965 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden 1986 yılında mezun oldu.

1989 yılında, Doğu İlaç –Sanofi’de Marka Müdürü olarak başladığı kariyerine, sırasıyla Eczacıbaşı-Rhone Poulenc’te ve çok uluslu bir Amerikan İlaç Firması olan Eli Lilly@Co.’de devam etti. Marka Müdürü olarak imza attığı pek çok başarılı ürün lansman kampanyasının ardından toplam 17 yıl süreyle çalıştığı Eli Lilly@Co.’de Ulusal Satış Müdürlüğü, Ulusal Satış ve Pazarlama Müdürlüğü, Eğitim ve Geliştirme Müdürlüğü ve son olarak da Etik & Uyum Müdürlüğü görevlerini başarıyla yürüttü.

Bulunduğu her pozisyonda üstlendiği görevleri kalite açısından beklenenin çok üstünde seviyelere taşıması ile tanınan Yeşim Ustaoğlu’nun en zevk duyarak yürüttüğü görevlerinden biri olan Eğitim ve Geliştirme Müdürlüğü süresince, özellikle Satış Yönetimi ile kurduğu güçlü işbirliği, satış ekibi yetkinliklerinin hızla artırılması, kariyer sisteminin hayata geçirilmesi için gerekli adımların verimli ve hızlı bir şekilde atılmasında önemli bir rol oynadı.

Yeşim Ustaoğlu Eğitim ve Geliştirme Müdürlüğü süresince Yönetim Kurulu üyelerinin, tüm orta kademe şirket yöneticilerinin liderlik ve yöneticilik becerilerini üst seviyeye taşıyan sayısız başarılı eğitim seferberliğine ve projeye önderlik etti.

Insights, Targeted Selection vb. bir çok eğitim programının akreditasyonuna sahip olan Yeşim Ustaoğlu, The Ken Blanchard Companies'in “Çok Boyutlu Liderlik II” Eğitmen Eğitimini 2001 yılında İspanya’da, “Çok Boyutlu Kişisel Liderlik” Eğitmen Eğitimini 2005 yılında İstanbul’da tamamladı. Yeşim Ustaoğlu’nun eğitim uzmanı olarak sunduğu en önemli katma değerlerden biri, Çok Boyutlu Liderlik II eğitiminin sadece başarılı bir aktarıcısı değil 2001 yılı sonrası önderlik ettiği tüm ekiplerde bizzat uygulayıcısı olmasıdır. Bu sayede eğitimlerini gerçek hayattan örneklerle zenginleştirir.

Eğitime yapılan yatırımın geri dönüşünün “öğrenme-uygulama” arasındaki boşluğu kapamaya bağlı olduğu gerçeğinin farkında olan Yeşim Ustaoğlu, bu boşluğu kapamayı önemseyen kurumlara danışmanlık vererek Çok Boyutlu Liderlik II modelini tutundurulması ve uygulanmasını sağlayıcı etkili ve başarılı yöntemler önermektedir.

Dünyanın en köklü ve büyük koçluk okulu olan The Coaches Training Instıtute’den aldığı Co-Active Koçluk eğitimini halen devam ettiği Academy of Executive Coaching ile pekiştirmekte olan Yeşim Ustaoğlu, performanslarını artırmayı ve sürekli gelişmeyi önemseyen yöneticilere koçluk vermektedir. Evli ve bir çocuk annesi olan Yeşim Ustaoğlu, İngilizce bilmektedir.