GAME UK
Bilgisayar Yazılım, Donanım ve Hizmetleri

GAME, Avrupa’nın en önemli video oyunu ve bilgisayar şirketlerinden biridir. GAME’ in İngiltere ve İrlanda’da 400 mağazası ve 5000 üzerinde çalışanı vardır.  Şirketin İsveç, Danimarka, Fransa ve İspanya’da faaliyet göstermektedir.  

ZORLUK

Avrupa’nın en hızlı büyüyen perakendelerinden biri olarak GAME İK Departmanı, mağaza genişleme sürecinde çalışanları sürekli terfi ettirme zorluğu ile karşı karşıya kalmıştır. Şirkete İK Başkanı olarak gelen Malcolm Knight’ in önceliği bu zorluğun üstesinden gelmek için bir öğrenme girişimi başlatmaktı.

ÇÖZÜM

“Kurumsal kültürümüz olağan üstü. Tek ihtiyacımız sahip olduklarımızı geliştirmek.  Bunu da iç eğitim programı geliştirerek yapmayı planladım. Ancak daha sonra Çok Boyutlu Liderlik II ile tanıştım. Bundan daha güvenilir ve etkili bir program hazırlayamayacağımızı gördüm. Bu nedenle GAME’in eğitmenlerini Blanchard Eğitmen Eğitimi sürecinden geçirdik.”

Blanchard’ın desteği ile Çok Boyutlu Liderlik II ilk önce bölge yöneticilerine ve bazı direktörlere verildi. “İK’da çoğu zaman, eğitim girişimleri başlatılır ve daha sonra unutulur. Bizler aşamalı ve yukardan aşağı bir yaklaşıma bakıyoruz. Bizim departmanda herkes Çok Boyutlu Liderlik II dilini kullanıyor. Tüm yöneticiler eğitimlerini tamamladığında, ortak dil tüm departmanlarda yarar sağlayacak.”

SONUÇLAR

Eğitimi bir yıl önce alanlar bile hala bu eğitimi konuşuyor. Mağaza yöneticileri, bölge yöneticilerinin liderlik stillerindeki farkı gördü ve şirket ilk ödülünü aldı: Thames Valley Tercih Edilen İşveren. GAME’in çalışanlarına nasıl davrandığını, onları nasıl eğittiğini ve onlarla nasıl iletişim kurduğunu gösteren sunumda Çok Boyutlu Liderlik II bu sürecin parçası olarak gösterildi.