SCA Kişisel Bakım Ürünleri
Tüketim Ürünleri

SORUN 

Münih Merkezi’nden Simone Wenserski: “SCA Kişisel Bakım bünyesinde bir yetkilendirme kültürü geliştirmek şirket için kilit özelliktedir”.

 

ÇÖZÜM 

“Yönetim ekibi SLII içeriğini incelediğinde bu konuda mükemmel ortağı bulduğunu anladı. Bu model liderlerin, insanların başarılı olmak ve gelişmek için ihtiyaç duydukları yönlendirme ve desteği sunmalarını sağlayarak yeterlilik ve bağlılık oluşturmak amacıyla kişiler arasında yakın iş ilişkileri kurulmasını teşvik etmektedir".

“Eğitim sürecindeki kilit nokta ivme yaratmak için yukarıdan aşağıya basamaklı bir yaklaşım uygulamaktı. Bu konseptin amacı İngilizce eğitimin ilk aşamasını sunarak ve sonra yerel dilde eğitim verip uygulamaya geçerek, uluslararası ağ oluşturma, koordinasyon ve en iyi uygulamaların elde edilmesini sağlamaktı".

Marga de Bruyn SCA’nın Hollanda’daki tesislerinden birinde SLII’nin uygulanmasından sorumlu olmuştur ve bu basamaklı yaklaşımın karşılığını aldıklarını belirtmektedir: 

“Başka insanlar yeni bir liderlik gelişim sürecinin uygulanması konusuna şüpheci yaklaşık, ancak modelin ne kadar pratik olduğunu gördüklerinde bu önyargılardan vazgeçtiler. Şimdi tüm yöneticiler SLII eğitiminden geçiyor ve modelin şirket hayatına yerleştirilmesi için çalışıyorlar. Örnek olarak, büyük insan gruplarından sorumlu bir yöneticimiz var. Birine bir görev verdiğinde, SLII Modelini kullanıyor. Bu yapılandırılmış yaklaşım aynı zamanda lider olarak kendisi için de neyin gerekli olduğunu düşünmesini sağlıyor”.

“Yolumuzda planladığımız gibi ilerliyoruz. Eğitimler tamamlandı, şu anda sürdürülebilirlik üzerinde çalışıyoruz. İnsanların bu aracı kullandıklarını görebilirsiz ve şimdiden kuruluşun çeşitli bölümlerinden insanlar üzerindeki etkilerini ölçebilirsiniz. SLII işe yarıyor - sadece uygulamaya devam etmemiz gerekli". 

 

SONUÇLAR

Marga de Bruyn: “Yöneticiler artık birlikte çalıştıkları insanların ihtiyaçlarını çok daha iyi anlıyor. SLII'nın iyi bir araç olduğu kanıtlandı. İnsanlar tek bir liderlik stili kullanma eğilimindeyken, bu model farkındalık yarattı. Artık birbirimizi çok daha iyi anlıyoruz”. Simone Wenserski de SLII’nin SCA Kişisel Bakım üzerinde olumlu etki yarattığını ifade etmektedir: “Model şüphesiz bir şekilde tüm kuruluşta ortak bir liderlik dili oluşturarak çapraz kültürel bir bağlamda çok iyi işlediğini kanıtladı”.