Biogen IDEC
İlaç

Yapılan keşifleri, hasta bakımında kullanma niyeti, Biogen Idec’in geleceğini şekillendirmeye yardım edecek. İnovasyon ve bilimsel uzmanlık, şirketin ürün yelpazesinin zenginleşmesinde kilit öneme sahip. Bu aydın yaklaşım, çeşitli profesyonel ve kişisel gelişim programlarına katılan Biogen Idec çalışanlarına da uzanıyor. Üstelik bu çalışanlar keyif almayı, şevki ve departmanlar ve bölgeler arası işbirliğini de destekleyen bir iş ortamında çalışıyorlar.

ZORLUK

Biogen Idec yönetici/çalışan ilişkilerini baştan yaratmak istedi.

ÇÖZÜM

Biogen Idec, çalışanların etkin ve başarılı olabilmek için ihtiyaçlarını talep edebileceği bir kültür yaratmak isteyince, The Ken Blanchard Companies ile birlikte eşsiz ve etkin bir yaklaşım geliştirdi. Yöneticilere ve onların bağlı çalışanlarına aynı anda eğitim verildi. Tüm katılımcıların bulunduğu ilk toplantıdan sonra, yöneticiler Çok Boyutlu Liderlik II Eğitimine; diğerleri ise Çok Boyutlu Kişisel Liderlik Eğitimine devam ettiler. Bu eğitimler online ön çalışmalar, webex oturumları ve performans için ortaklık görüşmeleri ile desteklendi.

Biogen IDEC Eğitim Uzmanı Beth Kelly Leonard, “Yöneticilerin farklı liderlik stillerini kullandıklarını; çalışanların da kendi gelişim düzeylerini teşhis ederek, ihtiyaç duydukları liderlik stilini talep ettiklerini görmek çok güzel!” diyor.

“Bu yönde ilerlememizin pek çok nedeni vardı. Bunun bir nedeni Çok Boyutlu Liderlik II’ nin başarı hikayesi. Ayrıca kolay öğrenilebilir, kolay öğretilebilir olmasını ve farklı departmanlar için özel programlar yaratabilmemize olanak sağlamasını da çok beğendik. Ancak en önemlisi, hem eğitim araçları hem çalışanlarıyla Blanchard’ın bize sağladığı güçlü destek.”

SONUÇLAR

Programı tamamlayan 150 kişiden alınan geribildirimler son derece olumluydu. Süreç, gerçekleşen bu değişimi “koruma ve sürdürme” amacıyla takip tazeleme oturumlarıyla devam etti. Görünen o ki Biogen Idec yeni bir keşif daha yaptı—etkin yeni bir kültür!