Başarı Hikayeleri

Arizona Sağlık Hizmetleri Departmanı

Devlet, 5/13/2024 1:21:28 PM

Devamını Oku

Supernus Pharmaceuticals

İlaç, 4/18/2024 12:37:41 PM


Supernus Pharmaceuticals'ın tepe yönetim ekibi, şirketin bölge müdürlerinin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla bir eğitim oluşturmaya karar verdi. Bu eğitim görevdeki ilk dört yıllarını kapsayacak kapsamlı bir müfredattan oluşmasını istediler.

Devamını Oku

Special Olympics

Spor, 3/12/2024 3:11:15 PM


Special Olympics liderlik ve organizasyonel gelişim direktörü Svetlana Fenichel, “Birlikte çalıştığımız tüm Blanchard içerikleri kapsayıcılık, çeşitlilik ve eşitlik göz önünde bulundurularak tasarlandığı için hedeflerimizle mükemmel bir şekilde örtüşüyor," diyor.

Devamını Oku

BluSky Restoration Contractors

İnşaat, 2/13/2024 4:04:59 PM


BluSky Restoration Contractors, bir felaket meydana geldiğinde ülke çapında ticari, endüstriyel, kamu ve çok aileli tesislere restorasyon ve yenileme hizmeti sunmaktadır. Müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için 365 gün 7/24 acil yanıt hizmeti sunuyorlar ve hızlı bir büyüme sürecinden geçiyorlar.

Devamını Oku

Western Digital

Bilgisayar Yazılım, Donanım ve Hizmetleri, 1/25/2024 2:14:01 PM


Kurumsal yetenek stratejisi ve çözümleri direktörü Marci Paino, "Biz bir büyüme ve yenilik şirketiyiz," diyor. "Öğrenme ve liderliğin rekabet gücümüzü korumak için ihtiyaç duyduğumuz dönüşümü sağladığını biliyoruz..."

Devamını Oku

Amgen

İlaç, 12/7/2023 11:08:10 AM


Blanchard® kısa bir süre önce dünyanın önde gelen bağımsız biyoteknoloji şirketlerinden biri olan Amgen ile ortaklık kurarak bir program oluşturdu ve bu program, en iyi benzersiz veya yenilikçi öğrenme ve gelişim programı dalında Brandon Hall Group mükemmellik ödülünü kazandı. Öğrenme yolculuğunun adı "Mevkiye Sahip Olmadan Liderlik".

Devamını Oku

AMH

Emlak Yönetimi, 11/7/2023 12:38:03 PM


Müstakil kiralık evlerin önde gelen sahibi, işletmecisi ve geliştiricisi AMH, sundukları muhteşem teknik eğitimleri tamamlamak için insan​ becerilerine odaklanan bir liderlik gelişim programı oluşturdu. AMH liderlik gelişimi danışmanı Brian O'Neill, "Liderlerimizin etkili bir şekilde liderlik etmek için ihtiyaç duydukları temel bilgilere sahip olabilmeleri için onlara dinleme, hedef belirleme ve koçluk gibi beceriler konusunda eğitim vermek istedik," diyor. "Daha önce liderliğin temelleri konusunda tek başına eğitim verdikten sonra, liderlerimiz için bu büyüme ve gelişim sürecini kariyerleri boyunca devam edecek bir kurum içi müfredat tasarlamayı amaçladık," diye devam ediyor.

Devamını Oku

AYA HEALTHCARE

Sağlık, 10/10/2023 12:47:11 PM


Aya Healthcare, Amerika Birleşik Devletleri'nde sağlık personeli ve yeteneği ile ilgili en büyük yazılım şirketidir. Misyonları, hastanelerin topluma hizmet etmek ve bakım sağlamak için ihtiyaç duyulan personeli almalarını sağlamaktır. Her personel yerleştirme, klinik, seyahat, işe alma ve çalışma deneyimini olağanüstü hale getirmeye çalışırlar. 

Devamını Oku

AmCham Saudi Arabia Women in Business Committee

Devlet, 9/14/2023 12:17:27 AM


AmCham Suudi Arabistan İş Dünyasında Kadın Komitesi (AmCham Saudi Arabia Women in Business Committee), kadınların iş yerinde karşılaştıkları benzersiz zorlukların bilincinde olarak, gelişmelerini ve ilerlemelerini desteklemek amacıyla çok yönlü bir yaklaşım tasarlamıştır. Mentorluk, programın merkezinde yer alırken, bunu diğer girişimlerle birleştirmenin etkinliği artırdığına ve kadınların başarısı için fırsatları en üst düzeye çıkardığına inanıyorlar. Mentorluk, çalışmalarının önemli bir ayağı olduğundan, krallıktaki kadın girişimcileri desteklemek için liderlik gelişimi atölyeleri büyük ilgi gördü.

Devamını Oku

EllisDon'da Lider Yetiştirmek

Sanayi Üretimi, 8/15/2023 11:21:25 AM


  "EllisDon'da güçlü bir liderlik felsefemiz ve tartışmaya açık olmayan iki temel kavramımız var," diyor Yetenek Gelişim Uzmanı Nora Burns. "Herkesin bir lider olduğuna inanıyoruz ve amacımız birbirimize muhteşem kariyer olanakları sunmak. 

Devamını Oku

Standard Bank

Finansal Hizmetler, 7/11/2023 4:19:35 PM


Standard Bank Group'un Kurumsal ve Yatırım Bankacılığı (CIB), Afrika ve dışında, bireylerin, işletmelerin, kurumların ve şirketlerin ihtiyaçlarını karşılamak için bankacılık ve finansal hizmetler sunmayı hedefleyen bir kuruluştur. Bu misyonu desteklemek için lider yetiştirmenin önemini anlıyor ve liderlerin, liderlik ettikleri kişileri ne kadar iyi yetiştirdikleri, geliştirdikleri ve güçlendirdiklerine bakarak onları ölçüyorlar. Onlara temel liderlik becerileri kazandırmak için titiz bir arayış başlattılar ve sonunda benzersiz bir gelişim çözümü oluşturmak için Blanchard ile iş birliğine gittiler.

Devamını Oku

Becton Dickinson (BD)

Sağlık, 6/15/2023 10:00:50 PM


Tıbbi teknoloji alanında yenilikçi bir şirket olan Becton Dickinson (BD) çalışanları, Advancing the World of Health™(Sağlık Dünyasını Geliştirmek) hedefiyle faaliyet göstermektedir. Bu hedefi desteklemek için, dünyanın dört bir yanındaki yöneticilerine birbirini tamamlayan liderlik becerilerini kazandırmanın öneminin farkındaydı. BD'de öğrenme ve gelişim yeteneklerinden sorumlu kıdemli müdür Nichole Larsen, "Yöneticilerimizin koçluk yoluyla bir geribildirim kültürü oluşturmalarını, büyüme zihniyetini benimsemelerini ve kendilerine değil başkalarına hizmet etmelerini istiyoruz. Böylelikle çalışanların gerçek potansiyellerini ortaya çıkarmalarına yardım edebilirler," diyor.

Devamını Oku

SYNTAX

Teknoloji, 5/15/2023 11:59:04 AM


Syntax, farklı ülkelerdeki marka ve çalışan deneyimini bir bütün haline getirmek istedi. Yeni satın alınan şirketlerle birleşme sürecini de bu sürece dahil etmek istedi. İnsan Direktörü (Chief People Officer) Dessalen Wood "Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Meksika, Almanya, Slovakya, İspanya ve Hindistan dahil 11 ülkede faaliyet gösteriyoruz.

Devamını Oku

Texas Tech

Eğitim, 4/13/2023 11:38:08 AM


Rektör yardımcılarından Jason Weber, "Texas Tech, bir yüksek öğretim kurumundan daha fazlasıdır; bizim işimiz insan gelişimi. Liderlerimizin gelişimini iyileştirmek ve değerlere dayalı bir kültürle güçlü bir haleflik planı oluşturmak istedik," diyor. 

Devamını Oku

St. Luke's Health System

Sağlık, 3/7/2023 11:52:44 AM


St. Luke's Health System, küresel salgının ilk yılında liderlik gelişimine yatırım yapacağına söz vermişti. Yetenek gelişimi direktörü Amanda Broadnax, "Bazı kişiler bunu riskli bir hareket olarak görmüş olabilir, ancak takım üyelerimizin esenliği konusunda endişeliydik ve tükenmişlik sorunuyla yüzleşmek istedik. Sağlık sektörü düzenli olarak kargaşayla karşı karşıya kalıyor, ancak pandemi daha da fazla zorluk çıkardı. Yeteneğimize gerçekten yatırım yapmak ve kültürümüzü güçlendirmek amacıyla yatırımımızı ikiye katlamamız gerekiyordu," diyor.

Devamını Oku

CSG

Finansal Hizmetler, 2/8/2023 6:48:36 PM


CSG'de yetenek ve öğrenmeden sorumlu üst düzey yönetici Natalie Wolfson, "İçeride terfi oranımızı artırmak ve açık pozisyonları doldurmak için potansiyel liderlerden oluşan bir yetenek havuzu oluşturmak istedik," diye açıklıyor. "Dışarıdan yeni liderler işe almak ve onları hızlı bir şekilde hazırlamak maliyetli ve zordur. Orta kademe liderlik pozisyonlarındaki yüksek potansiyelli kişileri yetiştirmeye odaklanmıştık ancak daha kapsayıcı olmak ve ilk kademe liderlerini de içerecek şekilde erişimimizi genişletmek istiyorduk.”

Devamını Oku

Arizona Ekonomik Güvenlik Departmanı

Devlet, 1/13/2023 11:11:45 AM


Arizona Ekonomik Güvenlik Departmanı; aileler, toplum kuruluşları, aktivistler, eyalet ve federal partnerlerle ortak vizyonlarını gerçekleştirmek için çalışmaktadır.  Bu vizyon Arizona’da yaşayan her çocuğun, yetişkinin ve ailenin güvende ve ekonomik açıdan sağlam olmasıdır.  Departmanın 8800 ekip üyesi, bu vizyonu canlı tutmak için eyalet genelinde yorulmadan çalışmaktadır. Aynı zamanda Profesyonel Gelişim Ofisi ekibi de herkese beceri eğitimi sağlamaya çalışmaktadır. 

Devamını Oku

Cascades

Tüketim Ürünleri, 12/6/2022 1:44:20 PM


Kıdemli Kurumsal Gelişim Danışmanı Marie-Josée Lemaire, "Program katılımcılarının hedeflenen yeterliliklerimize odaklanmalarını istedik. Ancak bunu yaparken hem kendi bireysel gelişim hedeflerini ve takım gelişim hedeflerini hem de bu hedeflerin kurumsal hedeflerle uyumlu olması halinde yaratacakları etkiyi keşfetmelerini istiyorduk," diyor. Tasarımın son hali ise Blanchard programlarından oluşuyor. 

Devamını Oku

WEX

Teknoloji, 11/8/2022 3:24:45 PM


Liderlikte mükemmelleşmeden sorumlu Brittainy Charette,“Liderlerimizin sergilemesini istediğimiz davranışları tanımlama konusunda çok istekliydik. Böylece belirli beceri ve yeteneklere odaklanan gelişim fırsatları sağlayabilecektik,Hedefimiz, her kademede tutarlı bir liderlik kültürüne sahip olmaktı,” diyor. 

Devamını Oku

UNIVERSITY OF MINNESOTA PHYSICIANS

Sağlık, 10/21/2022 12:19:20 PM


University of Minnesota Physicians (M Doktorları) için organizasyon etkinliği ve liderlik gelişimi direktörü Sheila Hines Edmondson, "Liderlerimizin bağlı çalışanlarıyla açık ve net beklentiler ile hedef belirlemelerini ve onlarla sadece performans değerlendirmeleri yerine yapıcı görüşmeler yapmalarını istedik," diye açıklıyor. "Lider olarak işlerinin kurumdaki yetenek potansiyelini ortaya çıkarmak, bu yetenekleri kullanmak ve geliştirmek olduğunu anlamalarını istedik."

Devamını Oku

LAND O’ LAKES

Finansal Hizmetler, 9/19/2022 2:21:01 PM


The Ken Blanchard Companies'in SLII® programı, çalışanlarımızın iletişimini geliştirmek için kullanmasını istediğimiz temel becerileri sağladı," diyor kıdemli satış eğitmeni Beth Eberhart.“Ayrıca eğitimin sonuçlarını ölçmek istedik ancak bu süreci küçük ekibimizle nasıl yöneteceğimizden emin değildik."

Devamını Oku

CAL FIRE

Devlet, 8/19/2022 4:36:01 PM


California Ormancılık ve Yangından Korunma Dairesi (CAL FIRE) personeli, can ve mal kurtardığı için Olay Emir-Komuta Sistemine (ICS) çok aşinadır. Bir kriz sırasında verilen emre uyarak nasıl hareket edeceğini herkes çok iyi bilir.Buna karşın, aynı iletişim yöntemini, akşam yemeği hazırlayıp yerken, itfaiye aracını temizlerken veya bir vardiya sırasında birlikte vakit geçirirken kullanmaları gerekmiyor. Meslekî standartlar programı müdür yardımcısı Monte Manson, “Çalışanlarımızın acil aramalar arasındaki zamanlarda birbirleriyle iletişim kurabilmelerini ve etkileşim içinde olmalarını istedik,” diye açıklıyor. "Personel sıradan konularda sohbet etmeye çalışırken, emir komuta iletişim yöntemi her zaman için uygun değil."

Devamını Oku

LEXISNEXIS RISK SOLUTIONS

Bilgisayar Yazılım, Donanım ve Hizmetleri, 7/25/2022 1:57:46 PM


LexisNexis Risk Solutions Kıdemli Küresel Etkinlik Direktörü Curt Will, “İnsanlara koçluk yapmak için pratik bir yöntem öğreten temel bir liderlik deneyimi arıyordum,” diyor. Will, şirketin küresel satış ekibi ve profesyonel hizmet ekibi için satış metodolojisi, satış ve hizmet etkinliği, işe alım ve eğitimden sorumlu. 

Devamını Oku

ATI Physical Therapy

Sağlık, 6/8/2022 10:30:40 AM


ATI Physical Therapy kıdemli öğrenme ve gelişim direktörü Tom Denninger, “Şirketimizin başarısının, liderlerimizin çalışanlarıyla yaptığı görüşmelerin kalitesine bağlı olduğunu biliyorduk,” diye açıklıyor. “İster klinik tedavi uzmanı ile klinik direktörleri arasında isterse klinik direktörleri ile bölge direktörleri arasında olsun görüşmeler istediğimiz gibi değildi. Onlara lider olarak kullanacakları ortak bir dil vermemiz gerekiyordu. Bu nedenle The Ken Blanchard Companies’in SLII eğitimini pilot olarak gerçekleştirdik.” 

Devamını Oku

G-MAC

İlaç, 5/12/2022 9:00:58 AM


“Birleşme ve yeniden yapılanma ile yüksek düzeyde bir değişimden geçiyorduk ve bu dönüşümü yönetmek için güçlü liderlere sahip olmanın önemini anladık.” şeklinde açıklıyor G-Mac İnsan ve Kültür Yöneticisi Paula Haubrich-Forsman

Devamını Oku

Ericsson

Finansal Hizmetler, 4/12/2022 6:04:21 PM


Ericsson'da liderlik geliştirme başkanı Michelle Colbert, “Liderlerimizi geliştirmeye büyük önem veriyoruz. Pandemi yüz yüze eğitimi durdurduğunda, öğrenmeyi bekletemeyeceğimizi biliyorduk. Katılımcılarımızla, onların salonlarında veya mutfaklarında bile olsa, nerede olurlarsa olsunlar, buluşmaya karar verdik," diyor.

Devamını Oku

Empower Federal Credit Union

Finansal Hizmetler, 3/9/2022 11:32:17 AM


New York’ta bulunan Empower Federal Credit Union eğitim ve gelişimden sorumlu başkan yardımcısı Deborah Fiorini, "Liderlerimiz, işlerini daha etkili bir şekilde yapabilmeleri için bağlı çalışanlarının kendilerinden ne istediğini anlamanın yollarını bulmak istediler. Liderlik becerilerini geliştirmek istediler, ancak hali hazırda mevcut uygun bir eğitim programımız yoktu," diyor. 

Devamını Oku

AbbVie

İlaç, 2/9/2022 11:20:33 AM


Liderlik gelişimi direktörü Anjum Abbasi-Voight, "Bölge yöneticilerimizin yaşamlarındaki bir günü, haftayı ve ayı dikkatle inceledik, böylece sorunlu noktaları belirleyebildik" diyor. "Liderlerinden daha etkili koçluk alabilmeyi ve daha fazla uygulama yaparak kendilerinin de daha güçlü koçlar olmayı istediklerini öğrendik.” 

Devamını Oku

DELTA DENTAL

Sağlık, 1/12/2022 2:57:32 PM


Yönetici liderliği geliştirmeden sorumlu James Sigismonti, “Etkili koçluk becerilerine ne kadar çok önem verirsek, çalışanlarımızı güçlendirme hedefimize o kadar kolay ulaşırız. Başlamak için en iyi yer üst düzey yöneticilerdi,” diyor. 

Devamını Oku

Powder River Energy Corporation

Enerji, 10/13/2021 3:06:49 PM


PRECorp CEO'su Mike Easley, "Liderlik Bakış Açımı oluşturmak, liderliğin iki önemli yönünü anlamama yardımcı oldu: öz farkındalık ve empati," diyor. "Bir ayna tutup kendinize gerçekten baktığınızda, kazandığınız farkındalık bir yöneticiden daha fazlası olmanın ilk adımıdır: lider oluyorsunuz."

Devamını Oku

SD Worx

Ticari Hizmetleri, 9/22/2021 4:53:57 PM


Walters, "Eğitimin kapsamlı olmasını istedik, ancak iki saatlik kısa oturumlarda verilmesi gerekiyordu," diyor. “Blanchard, katılımcıların kendi kendilerine yapacakları çevrimiçi bir ön çalışma ve ardından sanal (uzaktan) ortamda bir eğitmen eşliğinde gerçekleştirecek oturumlardan oluşan bir program önerdi. Programı bir Blanchard eğitmeni ile denedik ve sonuçlardan memnun kaldık.

Devamını Oku

Hollister Incorporated

Sağlık, 8/17/2021 1:41:46 PM


Kıdemli Organizasyon Geliştirme Müdürü Jodi Lanis, "Bazı liderler, gerçekleştirilen değişime liderlik edilmesi konusunda rahat olsa da, diğerleri o kadar rahat veya kendinden emin değildi," dedi. "Sürekli değişen bir çalışma ortamıyla başa çıkmak için standart bir yaklaşımımız yoktu," diyor. 

Devamını Oku

Intuitive Surgical

Sağlık, 5/11/2021 6:53:22 PM


Satış liderliği gelişimi direktörü Duke Moseley, " İşletmeler, karmaşık bir yapıya ulaştı ve her geçen gün yeni insanları işe alıyoruz. Dolayısıyla, satış liderlerine, çalışanlarıyla yaptıkları görüşmelerin etkinliğini artıracak bir yöntem sunmak, gittikçe daha fazla önem kazanmaya başladı," diyor. 

Devamını Oku

Healthfirst

Sağlık, 4/12/2021 5:33:56 PM


Kâr amacı gütmeyen sağlık sigortası kurumu Healthfirst, sektördeki değer odaklı bakım modelinin öncüsü olmaktan gurur duyuyor. Bu çığır açan yaklaşım, kurum kültüründe de yer alıyor. Bu kültürü destekleyecek beş stratejik öncelik şirkete rehberlik ediyor. Bu zihniyetin güçlendirilmesi ve her çalışana anlatılması için her liderlik seviyesinden beklenenler var. Healthfirst, liderlerin bu kültürün anahtarı olduğunu biliyor. Dolayısıyla, tüm liderlerine, ekiplerini desteklemek ve yönlendirmek için gereken becerileri kazandıracak bir liderlik gelişimi planına ihtiyaç duydu.

Devamını Oku

Three Ireland

Bilgisayar Yazılım, Donanım ve Hizmetleri, 3/10/2021 2:50:18 PM


“Her şeyi değiştiren telefonu aldığımda arabamda bir eğitime doğru gidiyordum,” diye açıklıyor İngiltere ve İrlanda’dan sorumlu Kıdemli Liderlik Yöneticisi Julie Anne Lawler. “O telefon konuşması sonucu tüm canlı eğitimlerimizi iptal edip geri kalan liderlerimize ve yöneticilerimize eğitimi vermenin farklı bir yolunu bulmam gerektiğiyle yüzleştim."

Devamını Oku

ManpowerGroup UK

Finansal Hizmetler, 2/17/2021 10:04:20 PM


ManpowerGroup UK, çalışan kariyeri ve gelişiminden sorumlu Georgina Huntley, "Dijital ile harmanlanmış tasarım, çalışanlarımıza daha büyük bir öğrenme fırsatı sunmamıza olanak tanıyor," diyor.

Devamını Oku

BC Hydro

Enerji, 1/14/2021 3:32:00 PM


2019’un sonbaharında, BC Hydro şirket stratejisini en iyi destekleyecek eğitimleri tespit etmek için altmıştan fazla liderlik programını pilot olarak sundu. Programlar seçildiğinde, şirket eğitimleri Şubat-Mart 2020 arasında yüz yüze olarak vermeyi planlamıştı.

Devamını Oku

H&M

Perakende, 12/9/2020 3:12:43 PM


H&M Uzak Doğu bölgesi öğrenme, gelişim ve yetenek yöneticisi Swati Shukla, “Yolculukları eş zamanlı olarak başlatmak, liderlere ve onların ekip üyelerine yeni becerileri birlikte öğrenip uygulama fırsatı verdi,” diyor. “Programın tasarımı çok mantıklıydı ve katılımcıların ilgisini canlı tutuyordu. 

Devamını Oku

Columbia Bank

Finansal Hizmetler, 11/11/2020 6:06:35 PM


Liderlik gelişimi ve etkinlik başkan yardımcısı, Shana Erickson, “Yönetici koçları ile çalışarak, ‘her seferinde bir görüşme’ liderlik kültürümüzü geliştirmemize yardım eden bir ‘etkileyici’ ordusu yaratmaya başladık,” diyor.

Devamını Oku

Liberty Utilities

Enerji, 10/14/2020 5:27:10 PM


Algonquin Power ve Utilities şirketinin bağlı kuruluşu olan Liberty Utilities, ABD genelinde 750.000 kullanıcıya su, elektrik ve gaz hizmeti sağlamaktadır. Kendilerini topluma, doğal kaynakları korumaya ve müşteri hizmetlerine adayan kurum, bu bağlılığı da kurumun her kademesinde liderleri geliştirerek hayata geçirmektedirler.

Devamını Oku

CareDx

Sağlık, 7/21/2020 8:35:18 PM


CareDx Inc.’te insan kaynakları iş ortağı olarak görev yapan Jere Ramsey, “Ekibimizin eğitim alma şansını kaçırmak istemedim. Blanchard’ın, programı sanal (uzaktan canlı) olarak sunduğunu da biliyordum,” diyor. “İtiraf ediyorum, başlarda bu tecrübenin bir sınıf eğitimi gibi olmayacağına dair bazı şüphelerin vardı.”

Devamını Oku

Toro Company

Finansal Hizmetler, 6/10/2020 4:08:04 PM


The Toro Company’de öğrenme ve gelişimden sorumlu kıdemli yönetici Sarah Moran, “Global olarak yayılmış çalışanlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için farklı seçenekli eğitimler sağlamamız gerekiyordu,” diyor.   

Devamını Oku

Land O'Lakes

Yiyecek ve İçecek, 5/18/2020 6:07:16 PM


Land O’Lakes, Amerika’nın önde gelen endüstriyel tarım ve yiyecek şirketlerinden biridir. Aynı zamanda tarımsal üretimden tüketici gıdasına kadar geniş bir yelpazeyi kapsayarak sektöre öncülük eden operasyonları ile üyelerin sahip olduğu bir kooperatif kuruluştur. Bugün Land O’Lakes tarım ve gıda üretimi alanında, Land O’Lakes Süt Ürünleri, Purina Hayvan Maması, WinField United&Truterra ve LLC gibi, en saygın bazı markaların sahibi olarak faaliyet göstermektedir.

Devamını Oku

Luxottica

Tüketim Ürünleri, 3/10/2020 5:40:12 PM


Luxottica; son moda, lüks ve spor gözlüklerin tasarımını, üretimini ve dağıtımını yapan bir dünya lideridir. Sektörünün öncü kuruluşlarından olan şirketin; çalışanların katılımını artırmak, kurum içindeki ilişkileri geliştirmek, yaratıcılığı tetiklemek ve bağlılığı güçlendirmek amacıyla özelleştirilmiş bir eğitim programını nasıl tasarladığını öğrenin.  

Devamını Oku

Eli Lilly and Company

İlaç, 2/13/2020 11:48:39 AM


İlaç devi Eli Lilly and Company’nin, ihtiyaç duyulan kültür değişimini gerçekleştirmek ve sürece hız kazandırmak için liderlik becerilerini günlük işleyişte nasıl kullandığını öğrenin.  

Devamını Oku

Allianz Partners

Finansal Hizmetler, 1/9/2020 3:02:28 PM


Dünyanın en büyük sigorta ve destek hizmetleri şirketlerinden Allianz Partners, dört bölümü birleştirerek ortak bir kültür ve liderlik felsefesi olan tek bir organizasyon yaratmak istedi.

Devamını Oku

Nissan

Otomotiv, 12/13/2019 11:27:35 AM


Nissan; eğitim programlarının bağlılık, iletişim ve üretkenlik gibi beceriler üzerindeki etkinliğini ölçmek için düzenli olarak ROI (Yatırımın Geri Dönüşü) çalışmaları gerçekleştirir.

Devamını Oku

WageWorks

Finansal Hizmetler, 10/25/2019 11:19:54 AM


Öğrenme ve gelişim direktörü Deanna Miller, “WageWorks’te işe başladığımda yaptığım ilk şey, şirketime fayda sağlayabilmek için odaklanmam gereken en önemli üç şeyi bulmaktı. Bunun için de üst düzey liderlerle görüştüm. Sonuçta liderlik eğitimi en büyük ihtiyaç olarak listenin en başındaydı,”

Devamını Oku

Wavetronix

Sanayi Üretimi, 9/24/2019 4:54:24 PM


Wavetronix, 20 yıldır yol ve taşıma sistemlerini daha güvenli ve daha etkin hale getirmek için akıllı, uydu temelli trafik sistemleri üretiyor. Firma, bir üretim firması olsa da temel amacı, mümkün olan en iyi trafik denetleme teknolojilerini geliştirirken bir yandan da cazip kariyer fırsatları yaratmak ve çalışanların kişisel gelişimlerini desteklemektir. Bu amaca da üç temel değer yoluyla ulaşmıştır: insanları ön planda tutmak, büyüme zihniyetine ve yenilikçi odağa sahip olmak.  

Devamını Oku

Thenamaris

Sanayi Üretimi, 5/17/2019 12:57:25 PM


Thenamaris (Gemi Yönetimi), tankerler, dökme yük gemileri konteynır gemileri, LNG ve LPG taşıma gemilerinden oluşan yüksek özellikli modern açık deniz gemileri ile global gemi yönetimi şirketidir. Şirketin merkezi Atina, Yunanistan’dadır. Şirket liderleri, kurumu büyütmek ve farklı alanlara yönelmek istemekteydi. Bu stratejik amaç doğrultusunda başarmak istedikleri dönüşümü desteklemek için kapsamlı bir plan hazırladılar.

Devamını Oku

American Institute for Research (Amerikan Araştırma Enstitüsü)

Devlet, 4/24/2019 3:53:31 PM


American Institutes for Research (AIR)’deki liderler, çalışanları dahil eden ve saygı çerçevesinde işleyen bir çalışma ortamı yaratmaya ve çalışanların AIR’in kurumsal değerlerini benimsemesine yardım etmeye kendilerini adamışlardır. Geçtiğimiz aylarda, şirketin performans değerlendirme sürecini değiştirerek yıllık değerlendirmeler yerine geribildirim alma ve verme işini düzenli aralıklar ile olacak şekilde düzenlediler.

Devamını Oku

Global Industrial

Sanayi Üretimi, 3/19/2019 3:22:53 PM


Global Industrial, şirketlerin sorunsuz çalışması için bir milyondan fazla ürün satmaktadır. Bakım, tesisat, elektrik ve malzeme taşımadan, ofis mobilyaları, depolama ile yemek hizmetleri tedarikine kadar Global Industrial’da çalışanlar, bir şirketin çalışmayı sürdürmesi için ne gerekiyorsa sağlar. Liderler de; çalışanların müşterilere en iyi şekilde hizmet sunabilmek için ihtiyaç duyduğu becerileri onlara kazandırmaya kendilerini adamıştır. 

Devamını Oku

Tower Health

Sağlık, 2/14/2019 4:53:55 PM


Tower Health, hasta geribildirimlerinin tıbbî tedavide ne kadar önemli olduğunu hep biliyordu. Ancak hızlı bir büyüme döneminden geçerken bu geribildirimler gelecekteki başarının eminyete alınmasında daha da önem kazandı. 

Devamını Oku

Raymond James

Finansal Hizmetler, 12/10/2018 3:13:51 PM


Raymond James çeşitli finansal hizmetler sunan bir şirkettir. “Önce Hizmet” kültürü ile büyük gurur duymaktadır. Wall Street’e bir alternatif olarak bilinen Raymond James, kendi ağında yer alan finans danışmanlarına, yapacaklarını belirlerken ve hayata geçirirken yerel müşterilerine en iyi şekilde hizmet vermeleri için izin verir. Kurumsal ve Yetenek Gelişimi Direktörü Brian Mulliner, “Biz franchise şeklinde işletilen bir yapıda değiliz. Her danışman ofis, sürecimizi olduğu gibi kopyalamıyor. Hizmet, kültürümüzün en önemli parçası. Bu nedenle her danışmana ofise kendi izini ve DNA’sını yaratıp buna göre çalışması için izin vermek, bizi özel kılıyor. Aynı zamanda çok karmaşık bir kurum olduğumuz anlamına da geliyor.” diyor.

Devamını Oku

Aimco

Emlak Yönetimi, 10/22/2018 5:51:03 PM


Aimco’nun Öğrenme ve Kurumsal Gelişim Yöneticisi Brian O’Neill, “Benim yaşadığım zorluğu iki kelime ile anlatmak mümkün: çok hızlı bir değişimi simgeleyen ve sesten hızlı bir ilerleme ile oluşan ses patlaması.” diyor. Genel merkezi Denver/Colorado’da bulunan Aimco, Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük rezidans ve apartman yönetimi firması. Firma, 22 eyalet ve Columbia bölgesi içinde yaklaşık 250.000 kişiye hizmet ediyor.

Devamını Oku

Takeda

İlaç, 9/21/2018 9:21:56 AM


Takeda Pharmaceutical’da İhtisas Eğitim Müdürü Tim Funk; “Bizim satış temsilcilerimiz müşterilerine sadece ürünlerimizin özellikleri ve faydalarını anlatmıyor. Onları anlamlı görüşmeler yapmaları için eğitiyoruz. Böylece, ürünlerimizin hastaların deneyimlerini nasıl iyileştirebileceğini, müşterilere daha iyi aktarabilirler,” diyor. Takeda Pharmaceutical’da ihtisas/uzmanlık eğitim müdürü Tim Funk; “Bizim satış temsilcilerimiz müşterilerine sadece ürünlerimizin özellikleri ve faydalarını anlatmıyor. Onları anlamlı görüşmeler yapmaları için eğitiyoruz. Böylece, ürünlerimiz, hastaların deneyimlerini nasıl iyileştirebilir, daha derinden anlaşılmasını sağlayabilirler.” diyor.

Devamını Oku

Fulton Bölge İlçe İdaresi

Devlet, 8/17/2018 10:54:05 AM


Fulton İlçesi Bölge İdaresi müşteri deneyimi direktörü Brigitte Bailey, “Georgia Eyaletindeki en büyük ilçe olarak, bir resmi kurum tarafından sağlanacak müşteri hizmeti kalitesi için standardı belirlemek istedik. Hizmet sağlayan bir kurum olarak, daha iyi olabileceğimizi fark ettik. Bununla birlikte, yeni iş yapma biçimini desteklemek için müşteri deneyimimizi iyileştirmenin bir kültür değişimi gerektireceğini de gördük. Kültür değişimini ele almanın en iyi yolu, çalışanlarımıza eğitim sunmaktı.” diyor.

Devamını Oku

Baptist Health

Sağlık, 7/25/2018 1:25:47 PM


Yüksek oranda rekabetin olduğu sektörde faaliyet gösteren kurumun stratejik misyonu ‘İşten ayrılma oranını düşürürken, çalışan bağlılığını ve iş memnuniyetini artırmak’tır. BH kıdemli organizasyonel gelişim uzmanı olarak görev yapan Kalena Jones,  “Liderlerimize, bağlı çalışanları ile iletişimlerinde uyumlu bir yöntem sunmak ve daha etkin olmalarını sağlamak istedik. Bunu yaparak aslında çalışan bağlılığını, iş memnuniyetini ve işte kalma oranını da iyileştirebileceğimizi biliyorduk.” Jones, çeşitli liderlik eğitim programını inceledikten sonra en doğru programın The Ken Blanchard Companies’in SLII® olduğuna karar vermiş.

Devamını Oku

Hach

Kimya, 6/18/2018 8:10:09 PM


Su kalitesi analizi yapan küresel bir kurum olan Hach için liderlerinin daha etkin olmasını sağlamak stratejik bir hedeftir. Müşterileri için su analizini daha iyi yapmanın yanında, liderlere SLII® eğitimini vermek de kurumsal başarı için çok önemlidir. Genel merkezi Loveland Colorado’da olan Hach’ın misyonu, "Dünyanın dört bir yanından insanlar için su kalitesinden emin olmak". Danaher'e bağlı bir kuruluştur. Danaher, tüm bağlı şirketlerinde geçerli olacak bir liderlik dili kullanmaya karar verdiğinde, Hach de SLII kavramları ile tanışmıştır.

Devamını Oku

Danaher

Holding, 4/19/2018 6:03:01 PM


Küresel bilim ve teknoloji firması Danaher’in önemli ve güçlü bir amacı var: Hayattaki Potansiyelin Gerçekleşmesine Yardım Etmek. Liderlik gelişimi ve öğrenme departmanı müdürü Annie Miller, “Her yıl gerçekleştirilen çalışan bağlılığı araştırmamız bize şeflerimizin etkinliğini artırmamız gerektiğini gösterdi.” dedi.

Devamını Oku

LORD CORPORATION

Holding, 3/23/2018 2:42:11 PM


LORD Corporation Global Petrol-Gaz ve Endüstriyel Ekipman bölümlerinin başkanı Joel Rood, bir şirketin darboğazdan nasıl kurtulabileceğini ve bu konuda nasıl bir program geliştirilmesi gerektiğini bilmektedir.  Üstelik geçtiğimiz yıllarda darboğazdan geçen beş ayrı şirketi etkisi kanıtlanmış bu yöntem ile yönetmiştir.

Devamını Oku

Chamberlain Group

Bilgisayar Yazılım, Donanım ve Hizmetleri, 2/25/2018 9:53:19 PM


Kartlı Geçiş/ Erişim kontrol çözümleri alanında pazar lideri olan Chamberlain Group (CGI), yüz yılı aşkın süredir müşterilerine en iyi kalitede ürünler ve üst düzey müşteri hizmeti sağlıyor. Yakın zamana kadar ağırlıklı olarak satış, süreç ve uyum konularında eğitimlere odaklanıyorlardı. Ancak sektörlerindeki küresel liderliklerini koruyup geliştirmek ve yeniliklere devam edebilmek için bazı adımlar atmak gerektiğini fark ettiler. 

Devamını Oku

Ingram Micro

Teknoloji, 12/28/2017 1:18:02 PM


Ingram Micro, Amerika merkezli global olarak hizmet veren bir teknoloji şirketidir. Hem sürekli değişim içindeki teknoloji sektörünün hızına ayak uydurmaya çalışıyor hem de 52 ülkedeki ofislerinden 150 farklı ülkede müşterilerine hizmet veriyor. Bir yandan çalışanlarının karmaşık hedefleri başarmasına yardım etmek, diğer yandan da onların inovatif olmalarını ve  benzersiz çözümler sunabilmeleri için görevlere farklı bir bakış açısı getirmelerini istiyorlardı. Öğrenme ve gelişim üst yöneticisi Julie Brady-Crandall şirketin başarılarını sürdürebilmesi için neye ihtiyacı olduğunu net bir biçimde biliyordu. İşe güçlü bir liderlik ile başlamak gerekiyordu.

Devamını Oku

Blue Cross Blue Shield of Arizona

Sağlık, 10/24/2017 1:21:49 PM


Blue Cross Blue Shield of Arizona (BCBSAZ), 1,5 milyona yakın Arizona’lıya sağlık sigortası ve ilgili hizmetler sunan bir kuruluştur. BCBSAZ ‘da liderler, çalışanların güçlü liderler haline gelmesine destek olmak için yönetim eğitimleri düzenliyorlar. 

Devamını Oku

Autodesk

Bilgisayar Yazılım, Donanım ve Hizmetleri, 9/26/2017 1:46:53 PM


Autodesk, yönetim geliştirme konusunda eğitim almaya karar verdiğinde tüm dünyada  en yüksek kalitede eğitim veren  bir şirket aramaya başladı. Öğrenme ve Kurumsal Gelişim Direktörü Heather Cowan; “Farklı kültürden liderlerin benimseyebileceği bir öğrenme modeli ile tüm dünyada yönetim eğitimi vermekte deneyimli bir şirket arıyorduk.” diyor.

Devamını Oku

Duke Enerji

Enerji, 8/18/2017 12:36:39 AM


Duke Enerji’nin SLII'yu kurum bünyesine nasıl yaygınlaştırıp kısa sürede nasıl sonuçar aldığını inceleyin.

Devamını Oku

Powder River Energy (PRECorp)

Enerji, 6/16/2017 11:35:17 AM


Birkaç yıl önce muazzam bir büyüme dönemi sürecindeyken Powder River Energy (PRECorp) firması, değişen çalışma ortamına ayak uydurmakta zorlanıyordu.  O kadar geniş ve hızlı bir büyüme olmuştu ki kurumsal süreçler artık işlemez hale gelmiş; çalışanlar büyük stres yükü altında ezilmeye başlamıştı. Firmanın CEO’su Mike Easley, dönüşümsel bir değişim sürecine öncülük etti ve firmanın içinde bulunduğu zorluklara karşı rehberlik etme kararı aldı.

Devamını Oku

WD-40

Tüketim Ürünleri, 1/27/2017 12:36:04 PM


The Ken Blanchard Companies’in iki eğitimi, canlı ve yetkilendirilmiş iş ortamını yaratmasında WD40'a yardımcı oldu. Şirketin çalışan bağlılığı puanları global olarak yüzde 93 ve çalışanların 92’si nerede çalıştıklarını söylemeyi gerçekten seviyor. Üstelik yüzde 96’sı gelecek hakkında heyecanlı ve yüzde 99’u şirketin değerleriyle kendi değerlerinin tamamen uyumlu olduğunu söylüyor. İşin finansal boyutuna baktığımızda ise WD’nin hisse değeri geçtiğimiz yıl yüzde 41 arttı. Son 10 yılda şirketin yıllık bileşik büyüme oranı ise yüzde 16. 

Devamını Oku

CHG Sağlık Hizmetleri

Sağlık, 12/26/2016 3:50:32 PM


Altı eyalette yedi operasyon merkezi ile CHG Sağlık Hizmetleri, sağlık bakım tesislerinin istihdam ihtiyacını 30 yılı aşkın bir süredir karşılamaktaydı. Her ne kadar çalışan devri %40  ile sektör standarlarına göre daha iyi olsa da, CHG yöneticileri, yıldız çalışanları elde tutma konusunda daha iyi durumda olmak istiyordu. Böylece konuyla derhal ilgilenmeye karar verdiler.

Devamını Oku

Wolverine Worldwide

Tüketim Ürünleri, 11/18/2016 9:27:49 AM


SLII Eğitimi öncesi Wolverine Worldwide'de liderler, deneyimli çalışanların yeni bir görevde neden zorluk çektiğini anlamıyordu. Liderler, bir alanda başarılı olan bir kişinin yeni ve farklı görevleri de çok fazla bir katkı, geribildirim veya koçluk olmadan da başarıyla üstlenebileceğini düşünmekteydi.  

Devamını Oku

Bandag

Sanayi Üretimi, 8/26/2015 5:20:16 PM


Lastik kaplama endüstrisindeki lider konumu korumak isteyen Bandag'ın, kurum kültüründeki değişim için uyguladığı stratejileri okuyabilirsiniz.

Devamını Oku

Nissan

Otomotiv, 7/8/2014 4:08:29 PM


Nissan SLII'yu ve yeni bir dakika yöneticisi programlarını başarılı bir eğitim programı tasarlamak ve uygulamaya koymak için kullandı. 1200 üzerinde insanı yetiştirdikleri bu programlarla çalışanların liderlik gücü gelişti. Katılımcılar yeni becerilerini kullanmak konusunda heyecan duyuyor ve yöneticiler beklenen sonuçları elde etmek için gereken donanıma sahip. 

Devamını Oku

Aral

Perakende, 7/7/2014 5:25:37 PM


Aral (Almanya) genel takım etkinliğini SLII kullanarak artırdı.

Devamını Oku

HCL Technologies,LTD

Ticari Hizmetleri, 6/12/2014 4:39:17 PM


HCL Technologies, LTD., çalışanları kurum bünyesinde tutmak ve yeteneklerin gelişmesine hız vermek amacı ile takım liderliği gelişimine odaklanan bir öğrenme modelini kendi kültürlerine yerleştirdi.  Toplamda, çalışan devir hızı %22'den %16'ya düştü ve bağımsız bir araştırmanın ortaya koyduğu bulgulara göre çalışan memnuniyeti ve bağlılığı anketlerinde birinci sırada yer alıyor.  

Devamını Oku

Genentech

İlaç, 6/12/2014 2:27:52 PM


Genentech yönetici gelişimine odaklanan bir eğitim süreci yarattı. Sonuçlar hesap verebilirlik ve sorumluluk  üstlenme alanlarında iyileşme gerçekleştiğini ortaya koyuyor.  

Devamını Oku

Express EP

Ticari Hizmetleri, 6/11/2014 12:31:46 PM


Express Employment Professionals ilk kademe çalışanların liderlik gücünü iyileştiren bir liderlik eğitim programı geliştirdi.  Sonuç olarak, satışlarda ve gelirde artış; ortak bir liderlik dilinin oluşması ve liderlik kapasitesinin büyümesi sağlandı.

Devamını Oku

Barilla (Amerika)

Yiyecek ve İçecek, 6/10/2014 4:44:20 PM


Barilla Amerika, İtalya'nın en büyük gıda üretim üreticisi olan Barilla Grubu'nun ABD merkezli şubesidir. 1996'dan bu yana ABD'de faaliyet gösteren Barilla, kısa sürede ülkenin bir numaralı makarna markası olmuştur. Günümüzde kategorilerinde en hızlı büyüyen makarna ve makarna sosu markalarının da sahibidir.

Devamını Oku

Anthem Blue Cross Blue Shield

Bilgisayar Yazılım, Donanım ve Hizmetleri, 6/6/2014 12:41:11 PM


Bu büyük sigorta firmasının kurum kültürünü, kurumsal etkinliğini, verimliliğini ve liderlik etki gücünü sınıf, çevrimiçi ve web tabanlı dersleri içeren harmanlanmış bir öğrenme yaklaşımı ile SLII ve Kişisel Liderlik'i kullanarak nasıl geliştirdiğini keşfedebilirsiniz.

Devamını Oku

Çerezler, içeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için kullanılmaktadır. “Kabul Et” seçeneği ile tüm çerezleri kabul edebilirsiniz veya “Çerez Ayarları” seçeneği ile ayarları düzenleyebilirsiniz. Çerez Politikası